0

تاریخچه پوشاک ساسانیان

تاج ملکه های ساسانی

از نوشته های حمزه ی اصفهانی و دیگران چنین بر می آید که ملکه های ساسانی نیز از تاج برای پوشش سر استفاده می کردند در زمان بهرام دوم موضوعات متداول دیهیم بخشی و پیروزی کنار گذاشته شد و موضوعات مربوط به مسائل خانوادگی نشان داده شده است . اومی نویسد آذرمیدخت قبایش سرخ وشلوارش آبی آسمانی و تاجش سبز بوده است .

مهر دوره ساسانی بهرام دوم و همسرشپارچه بافی در دوره ساسانیان :

مرغوبیت بافته های ابریشمی ، کتانی ، پشمی و پنبه ای در دوره ی ساسانیان نشانگر توجه خاص پادشاهان به این صنعت می باشد . بکار گماردن فن آوران سوریایی به دستور شاپور دوم و ایجاد کارخانه هایی در شهر های ایران رونق پارچه های ابریشمی را سبب شد تا آنجا که بسیاری از کشور های آن زمان که خود در بافتن پارچه دستی داشتند از نقش های زیبای ابریشمی ایران تقلید کردند. قاب بندی گل نقش ها در پارچه بافی از نشانه های طراحی پارچه در این دوره می باشد

پارچه دوره ساسانی

دیدگاه کاربران
 • شیدا نورانی 16 ژوئن 2017

  مقاله‌ی تحقیقی درباره‌ی تن پوش ایرانیان در زمان ساسانیان بسیار سودمند و با ارزش بود. با توضیح جزئیات، پاسخ بسیاری از پرسش ها درباره‌ی پوشاک ایرانیان در زمان ساسانیان برایم روشن شد. خانم ندا ایمانی عزیز از شما سپاس گزارم و برای سرکار موفقیت آرزومندم. همچنین از سایت خوب ودیعه که با در اختیار گذاشتن مطالب سودمند و مفید درباره‌ی طراحی مد و پوشاک، به علاقمندان این رشته کمک می کند.

  • ندا ایمانی 16 ژوئن 2017

   سلام دوست عزیز ممنون از لطفتون این مطالب برگرفته از کتاب هشت هزار سال پوشاک اقوام ایرانی است که خانم مهر اسا غیبی زحمت کشیده اند برای تکمیل اطلاعات تاریخی میتونید از این کتاب هم استفاده کنید

 • سارا 6 فوریه 2018

  عالی

 • سارا 6 فوریه 2018

  خانم ندا ایمانی ممنون

  • نـدا ایــمـانـیــ 6 فوریه 2018

   نظر لطف شماست ☺

 • مهدی 27 ژانویه 2019

  سلام بنده یک کاربر شیرازی هستم و این مقاله شما بسیار ب درد من برای اراعه به دبیر مربوطه بنده خورد بسیار سپاس گذار شما هستم.
  هنرجو سال یازدهم هستم.

 • سیده زهرا 1 آوریل 2019

  ممنون از مطالب مفید و خلاصه تون.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *