0

لوازم کمکی دوخت و دوز (قسمت اول)

مدرس
nedaimani
تصویر شاخص
قوانین استفاده

تعدادی از لوازم هستند که در دوخت و دوز نقش مهمی ایفا میکنند و کار ها بوسیله آنها راحت تر انجام می شود در اینجا شما را با تعدادی از آن ها آشنا می کنیم .
کاغذ الگو : این کاغذ که در ابعاد 50× 70 در بازار موجود است جنس های مختلفی دارد . کاغذ های زرد رنگ که عموماً در آموزشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد . کاغذ های سفید ضخیم مات و براق ، کاغذ های شفاف مات و براق که به آنها کاغذ برش هم می گویند . اصولاً کاغذ های سفید مات هم طرح کشیده شده را خوب نمایش می دهند و هم نور تابیده شده در محیط را بر نمی گردانند در حالیکه کاغذهای براق منعکس کننده نور بوده و چشم را خیره میکنند .

کاغذ نیمه مات

کاغذ مات

چسب ها : از دیگر لوازم که بسیار در طراحی و الگو سازی کار ساز است چسب ها هستند هنگامی که می خواهید الگو ها را مونتاژ کنید یا بخشی از الگو را بدلیلی بریده و دوباره به هم وصل کنید به انواعی از چسب ها نیاز دارید مثل چسب مایع ، چسب ماتیکی ، چسب کاغذی و نوار چسب شفاف . از نقطه نظر من نوار چسب کاغذی درهنگام طراحی خیلی مناسب است زیرا نقش ها روی آن راحت گشیده می شوند و براحتی می توان آنها را باز و دوباره بست و سر جایشان چسباند .

چسب مایعچسب نواری کاغذی

چسب ماتیکینوار دوخت ( کرسله ) : این نوار که نخی و کتانی است یکی از لوازم کمکی است که هم در دوخت ودوز مورد استفاده قرار می گیرد و هم انواع باریک آن را هنگام اندازه گیری به کمر می بندند تا اندازه ها دقیق تر گرفته شود . در قسمت های مختلف لباس که می خواهیم آن قسمت کِش نیاید مانند لبه جیب های پالتو ، کمر شلوار ، خطوط شکست در کت و پالتو و… از زیر دوخته می شود .

نوار دوختموم خیاطی( موم زنبور) : وقتی نخ پرز داشته باشید چکار باید کرد ؟ این سؤال با استفاده از موم خیاطی پاسخ داده می شود . موم خیاطی یا همان موم زنبور عسل از لوازم کمکی دوخت است و می توانید از عسل های موم دار موم آن را جدا کرده شیرینی آنرا بگیرید و فشرده کنید و برای خیاطی استفاده نمایید . البته انواع کارخانه ای آن در بازار یافت می شود . نخ پرز دار را به آن می کشید پرز ها بهم فشرده شده و دیگر هنگام نخ کردن سوزن اذیتتان نمی کند زیرا لبه نخ نیز کمی شق می شود .

موم خیاطیبرگردان نوک تیز : آیا شده که بعد از دوخت یقه وقتی آن را برمی گردانید دچار مشگل در قسمت های تیز آن شوید ؟ سعی می کنید با سوزن های درشت سر تیز آن را بیرون بکشید اما گاه نخ های پارچه هم با آن بیرون می آید . برای رفع این مشکل می توانید از برگردان نوک تیز استفاده کنید . که قسمت تیز آن را از داخل به دوخت فشار می آورید تا کاملا ًتیزی لبه خارج شود و قسمت گرد آن برای لبه هایی است که کمی گردند و آن هارا با فشار از داخل به بیرون می رانید . تصویر آن را در زیر مشاهده می کنید .

برگردان نوک تیز1برگردان نوک تیز

دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
امتیاز کلی : 0.0
پیشنهاد شده توسط : 0 کاربر
بر اساس 0 فروش
0
0
0
0
0

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “لوازم کمکی دوخت و دوز (قسمت اول)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعداد دانشجو :
آخرین بروزرسانی: 1 نوامبر 2020تعداد بازدید: 458
قیمت دوره

رایگان

قیمت دوره

رایگان