آشنایی کامل با پایه های ماشین خیاطی

نـدا ایــمـانـیـــ |

از لوازم جانبی هر چرخ خیاطی پایه های آن است که معمولا تعدادی همراه با خود چرخ خیاطی به مشتری عرضه می شود و بعضی از آنها را در صورت نیاز میتوان جدا گانه خرید . این پایه ها کمک می کنند تا دوخت ها راحت تر صورت بگیرند وگر نه پایه های همه کاره و یا جایگزین هم می توانند آن کارها را انجام دهند البته باید توجه داشت که درآن صورت تنظیمات چرخ نیز تغییر می کند. ما می خواهیم در طراحی و دوخت ودیعه مباحثی از پایه های چرخ خیاطی همه کاره یا خانگی را به شما معرفی کنیم و بنا داریم برای بعضی از آنها فیلم های آموزشی مربوط را در آینده در سایت قرار دهیم .

1 ـ پایه های ساده دوزی

این پایه ها در دو حالت دارای شکاف باز و شکاف نیمه باز عرضه می شوند که شکاف های باز را چند کاره می گویند چون علاوه بر بخیه های ساده زیگزاک هم می زند و کارهای دیگر هم در بعضی از چرخ ها انجام می دهد . اما آنهایی که شکاف آنها در حد یک دایره کوچک نیمه باز است فقط ساده دوزی یا بخیه های ساده می زنند

پایه دوخت ساده2 ـ پایه های سر دوز

اگر چه می توان با پایه همه کاره زیگزاک بر سر درز ها زد و یااز چرخ های مخصوص پاکدوزی استفاده نمود با این حال بعضی از چرخ ها پایه ای برای پاکدوزی دارند که پارچه با آن جمع نمی شود .

پایه های سر دوز

3 ـ پایه کوک شل و ریشه زن

دروسط برخی پایه ها میله ای طراحی شده که زیگزاگ ها روی آن زده می شود و چون از حالت عادی خیلی شل تر هستند می توان با باز نمودن دو لای پارچه از هم و چیدن آنها بعنوان کوک شل از آن استفاده نمود . اما اگر همین زیگزاک ها با برنامه های دیگر زده شوند ( بستگی به نوع چرخ دارد) می توان باآن ریشه هم زد.

پایه کوک شل و ریشه دوزی برنینا

کوک شل چرخ ویگورلی

4ـ پایه های زیپ دوزی

معمولا زیپ ها سه دسته هستند زیپ های مخفی ، زیپ های دو طرفه و زیپ های کاپشنی . با همه پایه های زیپ دوزی چرخ ها می توان هر سه نوع را دوخت اما برای راحت تر دوختن آنها طراحی های متفاوتی برای هرکدام از انواع آنها انجام شده است . اما آنچه باید برای تهیه جداگانه این نوع پایه ها برای چرخ خود توجه داشته باشید ، بلندی یا کوتاهی میله پایه چرخ تان است چون ممکن است اینها با یکدیگر هماهنگ نباشند .

انواع پایه های زیپ

پایه های زیپ مخفی

5 ـ پایه پس دوز

اگر چه چرخ های مخصوص پس دوزی یا دوخت مخفی در بازار وجود دارد که با آنها می توان لبه پایین لباس ها را دوخت اما بعضی چرخ های همه کاره نیز پایه مخصوص و یا ژتون مخصوصی دارند که باآنها نیز می توان پس دوزی کرد البته حتما باید نخ همرنگ پارچه را استفاده نمود و از لحاظ کشش نخ بسیار دقت نمود و طریقه تاکردن پارچه برای دوخت پس دوزی با چرخ همه کاره درشکل نشان داده شده است.

پایه پس دوز6 ـ پایه کردونه دوزی یا ساتن دوزی

در ساتن دوزی زیگزاک هاآنقدر نزدیک بهم و یک دست دست زده می شوند که وقتی شما آنها را با نخ ابریشمی بزنید مثل ساتن به نظر می آیند برای نقش اندازی و وصل پارچه ها به یکدیگر می توان از این نوع دوخت استفاده نمود.

پایه ساتن دوزی یا کردونه دوزی

7 ـ پایه لب لول

این نوع پایه برگردی در سر خود دارد که باید پارچه را در داخل آن جا داد و بعد اقدام به دوخت کرد . هم از دوخت ساده می توان استفاده نمود و هم از دوخت زیگزاک البته به شرطی که زیگزاک ها از عرض دوخت بیشتر نشوند . همچنین می توانید به شکل میان دوز دو طرف پارچه را در وسط به این شکل بدوزید ( در شکل نشان داده شده است )

پایه های لب لول

8 ـ پایه مغزی دوزی

از دیگر پایه هایی که برای دور دوزی استفاده می شود پایه های مخصوص نوار اریب است که با آن می توان هم مغزی دوزی کرد و هم نوار اریب دوخت . بعد از تهیه نوار اریب که می توانید آن را هم از اریب پارچه تهیه کنید و با علامت گذار نوار اریب و یا اتو و دست آن را شکل دهید و یا به شکل آماده از بازار تهیه کنید آن را به طرقی که در شکل نشان داده شده می توانید بکار گرفته و مغزی دوزی کنید .

نوار اریب و مغزی دوزی9 ـ زنجیره دوزی

برای زنجیره دوزی که نوعی دوخت تزیینی است در بعضی از چرخ ها ( مثل ژانومه 802) ماسوره خاصی همراه با پایه آن در نظر گرفته شده که این ماسوره نخی به آن پیچیده نشده و مثل ماکو عمل می کند . در حقیقت در زنجیره دوزی فقط نخ رویی را داریم . شکل پایه و ماسوره ماکو همراه با نوع دوخت آن در شکل نشان داده شده است .

نکته مهم این است که موقع دوخت باید پشت پارچه زیر پایه قرار گیرد زیرا دوخت زنجیره زیر کار است . درانتها نیز دقت کنید نخ را بلند تر بچینید و با سوزن دستی انتهای آن را محکم کنید . در صورت بی دقتی و کشیده شدن اشتباه نخ تمام دوخت شما شکافته می شود.

دوخت زنجیره 2زنجیره دوزیدوخت زنجیره

10 ـ پایه قیطان دوزی

بعضی از چرخ های خیاطی برای قیطان دوزی پایه ای در نظر گرفته اند که زیر آن شیار نسبتا کلفتی دارد که قیطان داخل آن قرار می گیرد و دوخت روی آن انجام می شود . البته برای قیطان دوزی از پایه های همه کاره نیز می توان استفاده نمود فقط باید دقت کرد سوزن دوختهای زیگزاکی که روی آن قرار می گیرد دقیقاً در کنار قیطان فرود بیایند.

پایه های قیطان دوزی

11ـ پایه مخصوص نخ ماهیگیری

در بعضی چرخ ها برای این نخ پایه خاصی در نظر گرفته اند . می دانیم که نخ ماهیگیری نخی نایلونی و شق می باشد که در انتهای لبه لباس ها با دوخت های زیگزاکی و یا کردونه دوخته می شود شق بودن نخ کمک میکند که لبه لباس حالت موج دار به خود بگیرد برای لباس های شب و عروس این نخ کاربرد فراوان دارد .

پایه نخ ماهیگیری ویگورلی12ـ پایه رگه دوزی

رگه دوزی دوخت های نازک و تزینی است که روی لباس ها انجام می شود در پشت پایه شیار های نازکی تعبیه شده و باید با سوزن دوقلو با فاصله زیاد دوخته شود این دو دوخت که زیر آن کمی جمع شده کمک می کند رگه نازکی روی پارچه قرار گیرد. هر رگه جداگانه باید اتو شود و بعد رگه دیگر در کنار آن دوخته شود .

پایه های رگه دوزی

13ـ پایه دگمه دوزی

برای دگمه دوزی کارپیش بر حتما باید پایین باشد و یا از صفحه مخصوص دگمه دوزی یا گلدوزی استفاده گردد طریقه جا انداختن پایه های چرخ های متفاوت با هم فرق دارد حتما از کاتالوگ مربوط به چرختان کمک بگیرید.معمولا پایه هایی که دومیله دارند اول باید میله عقبی را در شیار پشت جا انداخت و بعد میله جلویی در شیار وسط قرار گیرد .

پایه های دگمه دوزی14ـ پایه جا دگمه

از پایه های بسیار پر استفاده است چون همه لباس ها نیاز به جا دگمه دارند معمولا در پشت این پایه ها خاری تعبیه شده که مخصوص دوخت جا دگمه با نخ قیطان بسیار نازک یا نخ عمامه است که باعث می شود جا دگمه محکم تر دوخته شود نحوه دوخت و تنظیمان جا دگمه در چرخ های مختلف فرق میکند و بایداز کاتالوگ مخصوص کمک گرفت . نوعی از پایه ها مستطیلی شکل است و دوخت باآنها بسیار ساده می باشد زیرا با اندازه هایی که روی آن قرار دارد شما براحتی می توانید به اندازه دلخواه جا دگمه خودرا بدوزید . ابتدا دگمه خود را با آن اندازه کنید انتهای دگمه شما باید مطابق با آخرین خط رو به جلوی پایه جا دگمه باشد سپس ابتدای آن را پیدا کرده و سوزن را داخل پارچه کنید هنگامیکه به آخرین خط رسیدیداندازه دگمه شما کامل شده و باید برگشت را انجام دهید .

جادگمه

15 ـ پایه ابر دوزی

معمولا ابر دوزی با پایه ساده دوزی و با بخیه درشت انجام می شود اما اینکه راه های آن یک اندازه باشد نیاز به راهنما دارد که در بعضی چرخ ها روی صفحه چرخ علامت گذاری شده و بعضی دیگر میله های راهنمایی دارند که به پشت پایه وصل می گردند با این وجود بعضی پایه ها مخصوص این کار ساخته شده اند که در زیر شکل آنها را می بینید.

پایه های ابر دوزی16ـ پایه رفو

معمولا این پایه ها دوخت های تزیینی ساده و یا زیگزاکی کوتاه دور کارهای کوچک انجام می دهند که می تواند حالت رفو گری هم داشته باشد .

پایه های رفو17 ـ پایه تکه دوزی

هنر تکه دوزی از هنر هایی است که هم زیبا است و هم نسبتا کم زحمت تر از گلدوزی . پایه انتخابی بایستی شفاف باشد تا شما بتوانید ببینید سوزن شما در کجای کار می خورد این کار با دوخت های زیگزاک و یا کردونه انجام می شود و عرض دوخت یا عرض زیگزاک بستگی به بزرگی و کوچکی کار دارد اگر طرح بزرگ باشد از عرض دوخت بیشتر یا بلند تر و اگر طرح کوچک با شد از عرض دوخت کوتاه تر استفاده می شود .

تکه دوزی

تکه دوزی دوخت .18 ـ چشمه دوزی

از انواع دوخت هایی است که شما سوراخ ها و طرح های بُریدره دوزی را روی پارچه می بینید . علاوه بر آنکه در این نوع دوخت باید نخ کشی صورت گیرد می تواند با سوزن های بالدار هم انجام شود برای انجام این کار با چرخ بهتر است پایه مخصوص راکه برای اکثر چرخ ها هم قابل استفاده است بکار برد .

چشمه دوزی

19ـ پایه چین پلیسه

معمولا این پایه را باید جدا گانه خرید و متناسب با چرخ مورد استفاده خودتان تهیه کنید . با این پایه می توانید چین های فشرده و یا باز را روی پارچه ایجاد کنید. قسمت چنگال دو شاخه آن داخل میله سوزن قرار میگیرد و پارچه بین قسمت فنری زیرین و صفحه صاف رویی قرار داده می شود . درجه بندی های جلو اندازههای چین ها را مشخص می کند

چین پلیسه

20ـ پایه چین سوزنی

معمولا چین سوزنی را با پایه ساده و بخیه های درشت و با کشش نخ بسیار کم انجام می دهند و در آخر نخ زیرآنها را می کشند . اما این پایه تعدادی از این چین ها را در هنگام دوخت ایجاد می کند و درانتها نیاز کمتری به کشیدن نخ دارید .

چین سوزنی

21 ـ پایه های غلطکی

این پایه ها معمولا برای جنس هایی بکار می رود که حرکت پایه های ساده روی آنها سخت صورت میگیرد مانند ابر ، چرم ، نایلون و…. بعضی از انواع آنها را در زیر به شما نشان داده ایم .

پایه های غلطکی22ـ پایه ضخیم دوز

برای دوخت پتو ، لحاف و کلاً پارچه های بسیار ضخیم این پایه استفاده می شود البته باید بدانیم میله پیچ دار سوزن بین پایه هایی که چنگال دو شاخه دارند قرار می گیرد

پایه ضخیم دوز23ـ پایه پاکدوزی با برش

پایه ای که در زیر به شما نشان داده شده ظاهرا برای بعضی از چرخ ها مثل چرخ برادر با میله کوتاه قابل استفاده است و مانند چرخ های سر دوز هم پارچه را برش می دهد و هم نوعی زیگزاک می زند که سردوز می شود.

پایه پاکدوزی با برش24 ـ پایه چند کاره

یکی از پایه هایی که تازه با آن روبرو شدم و چند سالی است در بازار دنیا عرضه شده این پایه آرام بخش (cool presser foot) است که سه پایه هم زمان روی آن نصب شده و این امکان را می دهد که بدون اینکه بخواهید پایه ها را تعویض کنید کار های مختلفی انجام دهید مثلا وقتی دوخت ساده را انجام میدهید و می خواهید زیپ بدوزید نیازی به تعویض پایه به صورت معمول ندارید بلکه پایه بعدی را می چرخانید و سر جای آن می گذارید . این پایه ها در دو نوع عرضه شده اند یکی برای چرخ های برادر و دیگری برای چرخ های دیگر . ظاهرا نصب آن را باید فرد کار بلد انجام دهد . من اطلاعات بیشتری در این مورد جز آنچه در اینترنت آمده ندارم امیدوارم صاحبان صنعت بتوانند اینگونه لوازم را هم به جامعه خیاطان ارائه دهند.

پایه چند کاره

25 ـ پایه شکوفه دوزی

این پایه را بنام پایه دور دوزی هم می شناسند و با هر نوع ژتونی می توانید گل هایی با پرهای زیاد بدوزید . این پایه در دو نوع کوچک و بزرگ عرضه می شود که نوع بزرگ آن برای چرخ ژانومه 802 مناسب است . بسته بندی این پایه دارای دو کارگاه و یک فنر برای محکم کردن پارچه روی کارگاه و یک عدد پایه شکوفه دوزی است. روش کارگاه کشیدن : سطح صاف کارگاه روی پارچه قرار می گیرد سپس پارچه و کارگاه را برگردانده و فنر را داخل شیار کارگاه روی پارچه می اندازیم در پنجمین شکل طرح دوخته شده ( البته هنوز مهارت کافی برای دوخت آن پیدا نکرده ام ) داخل کارگاه نشان داده شده .

قراردادن پایه روی کارگاه : بعد از وصل پایه به میله پایه چرخ طوری که اهرم پایه روی میله وصل سوزن قرار گیرد خار روی پایه باید روی شیار کارگاه قرار گیرد و برای درست قرار گرفتن می توانید قسمت شفاف پایه را با دست در جهت عقربه ساعت بچرخانید( چهارمین عکس)

پایه شکوفه دوزی

در انتها از اینکه حوصله نمودید و در این مبحث طراحی و دوخت ودیعه ما را همراهی نمودید متشکریم

آموزش طراحی لباس

چگونه الگوی دکلته رسم کنیم

دکلته ها لباس هایی هستند که برای میهمانی های شب و یا لباس عروس طراحی…
آموزش طراحی لباس

آموزش آستین کیمونو به روش متریک

آستین کیمونو از انواع آستین های سرخود به شمار می آید که در کشور های…
آموزش طراحی لباس

آموزش رسم و طراحی الگو دامن تنگ

الگو ی اولیه دامن الگویی است که می توان از روی آن انواع دامن را…

169 دیدگاه

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز متاسفانه با این چرخ کار نکرده ام و اطلاعاتم در مورد چرخ ها اطلاعات عمومی است بهر حال اگر کمکی از دست من ساخته باشد دریغ ندارم

 • مریم لطیفی گفت:

  سلام ببخشید من چرخ خیاطی فافا کاچیران ۱۱۲۹ دارم حدود ۲۰ سال پیش خریدیم و دفترچه راهنماش گم شده. هرچه توی اینترنت گشتم نتونستم پیداش کنم. شما میتونید کمکم کنید؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز تا انجا که من میدانم برای دوخت کف کیف با چرخ راسته دوز فقط مهارت نیاز هست ولی چرخ های هستند که طوری طراحی شده اند که میتوان با آنها داخل هر گودی را براحتی دوخت مثل چرخ های که برای دوخت کیف چرمی بکار میروند

 • جلال گفت:

  سلام لطفاسوال منو جواب میدید دیشب گذاشتم

 • جلال گفت:

  سلام
  ممنون از اینکه این اطلاعات ارزشمند رو دراختیار علاقه مندان قرار دادید.میخواستم ازتون خواهش کنم که لطف کنید وبفرمایید که برای چرخ صنعتی راسته دوز پایه ای هستش که بشه دوخت نیم دایره ای هم باهاش زد مثلا واسه دوخت کیفی که در کف کار نیم دایره داره ممنون

 • الهام شیروانی گفت:

  سلام یم دنیا متشکرم.ممنون از لطفتان

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز برخی از این ها که فرمودید نیاز به یادگیری دارد صرف داشتن پایه کار راه انداز نیست باید بدانید چطور کار را انجام دهید مثل مروارید دوزی اما به نظر من چرخ ژانومه ۸۱۳ یا ژانومه ۸۰۲ که پیشتر هم خدمتتان عرض کردم از اکثر چرخ های که شنیده ام بهتر است

 • الهام شیروانی گفت:

  سلام ممنون که سوالهای قبلی مراباحوصله پاسخ دادید.خیلی متشکرم.
  ببخشید بنده دوباره مزاحم میشوم طبق توضیحاتی که شما فرمودید تصمیم گرفتم چرخ خانگی بخرم اما چرخی میخواهم که قابلیتهای زیر را داشته باشد مخصوصا پارچه های ضخیمی مثل پارچه های لی ضخیم و پارچه های پالتویی و پارچه های خیلی نازک مثل حریر را بتواند بدوزد.(سردوز کند.مغزی دوزی،رگه دوزی،قیطون دوزی،ترمه دوزی،نمددوزی،کش دوزی،ترمه دوزی.ریون دوزی،رگه دوزی،گرددوزی،دوخت شکوفه،زیکزاک دوزی،تریکو دوزی،چین دوزی ریز و درشت،پسدوزی،چین پلیسه دوزی،گرد دوزی،زیپ دوزی مخفی و اشکار.کشدوزی،مغزی دوزی،تکه دوزی،مرواریددوزی،نواردوزی،پولک دوزی،توردوزی،ساتن دوزی،نوار اریب و نوار گاندوز را بدوزد،چشمه دوزی،کش قیطان را بدوزد،جادکمه دوزی،ژور انجام دهد،جا دکمه بزند،پارچه های کش باف را بتواند بدوزد.انواع گلدوزی ها را داشته باشد،انولع پایه های دوخت را داشته باشد) با توجه به خواسته هایی که بنده دارم به نظر شما چه مدل چرخ خانگی بگیرم که تمام این امکانات را داشته باشد و خراب نشود وقیمت مناسبی هم داشته باشد؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز چرخ راسته دوز که همان چرخ صنعتی است اگر فقط راسته دوز باشد نمیتوان با آن گلدوزی کرد اما اگر چرخ صنعتی قابلیت زیگزاگ داشته باشد میتوان کارپیش بر آن را برداشت و صفحه صاف ان را گذاشت و با کارگاه گلدوزی کرد
  اگر شما کار تولیدی میخواهید بکنید نیاز به چند نوع چرخ صنعتی دارید راسته دوز سر دوز جادگمه اما اگر میخواهید برای خود و خانواده و گاهی برای دیگران لباس بدوزید چرخ خانگی خوب کارتان را راه می‌اندازد چرخ های جدید بدلیل کایوچویی بودن خیلی زود با دوخت چند تا پارچه ضخیم به صدا میافتند اما بین چرخ های دست دو یا استوکی خوب ژانومه ۸۰۲ و ۸۱۳. از قابلیت های خوبی برخوردارند به شرطی که کم کارکرد باشند تا ماه پیش کم کارکرد اونها بین ۵و نیم تا ۶ میلیون تومان بود و و بیشتر کارکرده هاش بین ۴ تا ۵

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز چرخ ها یا صنعتی هستند یا خانگی چرخ های صنعتی معمولا سنگین و برای کارهای زیاد مصرف میشوند که زود خراب نشوند ولی کارهای خانگی برای کارهای نسبتا کمتر مورد استفاده قرار میگیرند تفاوت دیگر در مقدار کارهایی است که انجام میدهند چرخ های صنعتی معمولا یک نوع دوخت با حد اکثر دو نوع دوخت را بطور ساده انجام میدهند اگر هم پایه های اضافه داشته باشند در همین راستا است مثلاً پایه لب تا کن در چرخ صنعتی وجود دارد چون دوخت ساده برای آن انجام می شود ولی شما با چرخ صنعتی نمیتوانید مدل بزنید یا اگر بخواهید جا دگمه بزنید باید از چرخ صنعتی مخصوص این کار استفاده کرد یا اگر بخواهید ضخیم دوری کنید از تنظیمات داخلی خاصی باید استفاده بشه و برای نازک دوزی همچنین که اینها برای هر چرخ صنعتی تعریف میشود و آن چرخ همان را انجام میدهد برای سردوزی خاص شبیه لباس های بیرونی چرخ خاص مورد نیاز است
  اما در چرخ های خانگی یک چرخ قابلیت بسیاری از این کارها را دارد و معمولا ضخامت را تا حدی بسته به نوع چرخ می‌توانند تحمل کنند و پارچه های لطیف را هم همینطور بعضی از چرخ های خانگی ضخامت و لطافت پارچه را تا حدی می‌توانند بدوزند همینطور اکثر چیزهایی را که پرسیده بودید چرخ خانگی دارد و پایه های متعدد را برای راحتی کار میتوان بکار برد اما همانطور که گفتم خیلی مهم است که چه چرخی را انتخاب میکنید موقع خرید حتما از فروشنده در مورد این موارد بپرسید و اینکه عمر چرخ چقدر است و آیا اگر قطعه ای خراب شود قابل تعمیر هست با نه چون اگر فقط تعویضی باشد با توجه به اینکه ما مرتب تحریم میشویم اگر قطعه ای خراب شود چرخ شما دیگر کار نخواهد کرد

 • الهام شیروانی گفت:

  سلام ببخشید دوباره مزاحم میشوم ایا چرخ صنعتی راسته دوز پایه برای گلدوزی دارد ؟اصلا امکان گلدوزی با این چرخ ها هست؟شما چرخ صنعتی را پیشنهاد میکنید یا چرخ های خانگی؟بی زحمت مدل پیشنهادیتان را هم بیان بفرمایید

 • الهام شیروانی گفت:

  سلام
  ببخشید چندین سوال داشتم
  1.فرق چرخ خیاطی راسته دوز با چرخ های خانگی چیه؟
  2-من میخواستم چرخ صنعتی راسته دورز بخرم اما دنبال کارایی هایی هستم که نمیدانم این چرخ دارد یا خیر اگر برای این کارهایی که میخواهم پایه اش برای چرخ صنعتی وجود دارد برایم کافی است پس لطف کنیدراهنمایی ام کنید.از جمله این کاریی ها:
  پارچهای خیلی ضخیم و پارک های خیلی نازک مثل حریر را بتواند بدوزد.سردوز کند.مغزی دوزی،رگه دوزی،قیطون دوزی،ترمه دوزی،نمددوزی،کش دوزی،ترمه دوزی.ریون دوزی،رگه دوزی،گرددوزی،دوخت شکوفه،زیکزاک دوزی،تریکو دوزی،چین دوزی ریز و درشت،پسدوزی،چین پلیسه دوزی،گرد دوزی،زیپ دوزی مخفی و اشکار.کشدوزی،مغزی دوزی،تکه دوزی،مرواریددوزی،نواردوزی،پولک دوزی،توردوزی،ساتن دوزی،نوار اریب و نوار گاندوز را بدوزد،چشمه دوزی،کش قیطان را بدوزد،جادکمه دوزی،ژور انجام دهد،جا دکمه بزند،پارچه های کش باف را بتواند بدوزد.
  3-ایا برای این چرخ پایه لبه تاکن،پایه خط کش برای آن وجود دارد؟
  شرمنده لطف میکنید جواب را به ایمیلم بفرستید چون بنده این سایت را اتفاقی پیدا کردم میترسم فراموش کنم

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز شاید بعد از جا انداختن جهت سوزنتون دست میخوره تغییر می‌کنه اگر اینطور نیست تو واتس اپ فیلمی از جا انداختن و مشکلتون برام بفرستید تا متوجه شدم مشکلتون دقیقا چیه ۰۹۱۲۴۴۳۶۵۶۰

 • ملكوتي گفت:

  سلام ببخشيد من يه چرخ ژانومه استوك مدل ٧٠٠ دارم براش پايه زيپ مخفي و چين سوزني خريدم جا نميافته يعني بعد از جاافتادن سوزن در سوراخ فرو نميره ميشه راهنماييم كنيد

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز فعلا فروش پایه های چرخ خیاطی را نداریم

 • منصوری گفت:

  سلام. خسته نباشین. ی سوال داشتم پایع اریپ دوز چرخ خیاطی ژانومه مدل 670 دارید قیمتش چنده ؟؟؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز مدت کوتاهی با جک کار کردم و مشکلی ازش ندیدم ولی مهمتر از همه نگهداری و روغن کاری به موقع چرخ های راسته دوز است

 • رضایی گفت:

  سلام و تشکر از توضیحات خوبتون
  خواستم در مورد خرید یک چرخ راسته دوز صنعتی برای کار خونگی ازتون راهنمایی بگیرم چه چرخی رو پیشنهاد میکنین و اینکه چرخ جک خوبه؟ چه مدلیش؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز متاسفانه خیر چون خود چرخ نمیتونه زیگزاک بزنه پایه ها برای دوخت راحت تر هستند

 • حمیرا گفت:

  سلام من ازین چرخای سیاه قدیمی دارم که فقط راسته میدوزه حالا سوالم اینه بااین چرخا پایه سردوز و زیگزال دوز استفاده میشه کرد؟؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز به واتس اپ این شماره بفرست 09124436560

 • مریم گفت:

  سلام خسته نباشید
  چرخ من یک وسیله ای داره که نمیدونم چه کاری انجام میده من چطور میتونم عکس اون را برای شما بفرسم تا ر اهنماییم کنید؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز میله راهنمای پارچه میله یا صفحه کوچک فلزی هست که به پایه و یا بدنه چرخ با پیچ وصل میشه برای پایه هاتون اول دقیق پایه های رو که معرفی کردم مطالعه کنید اگر بین اونها نبود می تونید تو اینستا برام پیغام و عکس بفرستید یا به این شماره تو واتس اپ عکس هاتون رو بفرستید پاسخ میدم 09124436560

 • اللهم عجل لولیک الفرج گفت:

  میله راهنمای پارچه چیه؟
  چرخ خیاطی من از همین قدیمی دستی ها بود مشکل داشت بردم تعمیر برام تعویض کرد‌ چون قیمت ها بالا بود برا همین یه استوکی ژاپنی بهم داد اونم از همین قدیمی مشکی ها هست ولی گفت جنسش خوبه و کار می‌کنه برات اما چندتا پایه داره داخلش که گفت اونام برای خود چرخ خیاطی هست ولی خودش نمیدونست چی هستن و چکار میکنن چند جا دیگه نشون دادم تا راهنماییم کن و کار باهاشون رو بدونم چیه و یاد بگیرم اما اونام نمیدونستن فقط پایه زیب و گفتن بهم . به نظرتون چکار کنم ؟
  میشه بفرستم عکساشون رو برای شما
  چطوری میتونم بفرستم

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز اکثر چرخ های امروزی خوب هستند به شرطی که بدونید چطوری با هاشون کار کنید ۸۰۴ژانومه که لوازم داخلی اون فلزی است چرخ عمری است واگر خراب بشه با تعمیر دوباره خوب کار می‌کنه بهتره هر چرخی میگیرید اول آموزش کامل در مورد اون چرخ هم بگیرید چون کمکتون می‌کنه بهتر از چرختون استفاده کنید در مورد صاف دوختن هم تمرین زیاد میخواد و هم اینکه در اوایل کار برای خودتون راهنمایی قرار دهید مثالا کنار پارچه یا کنار پایه چرخ یا برش وسط پایه همچنین میتونین از میله راهنمای پارچه در مورد دوخت های پهن کمک بگیرید

 • اللهم عجل لولیک الفرج گفت:

  سلام
  من تازه دارم آموزش خیاطی میبینم وکار بار چرخم خوب نیست
  میخواستم راهنماییم کنید که چه چرخی خوبه بگیرم فروشنده گفت ۸۰۴روی بورس هست و خوبه و البته قیمت ها خیلی بالا هست اگه میشه شما راهنماییم کنید که چه چرخی خوبه و به کارم میاد تا دیگه مجبور به تعویض نشم و کار کرد باهاش هم خوب و راحت باشه و امکاناتش هم خوب باشه
  و اینکه چکار کنم کار با چرخم خوب شه مثلاً اصلا نمیتونم روی یه خط منظم بدوزم همش کج و… میشه

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز پایه J که من دارم برای دوخت جادگمه است اگر شما پایه جادگمه رو میشناسید و اون پایه نیست عکس رو برام تو اینستای سایت بفرستید ببینم

 • Arezoo گفت:

  سلام چرخ من ژانومه ۸۱۳
  پایه جی چه کارایی داره
  ممنون

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  عزیز جان زمانی که این کار پیش بر به همراه صفحه مخصوصش رو دیدم چند سالی میگذره لذا ویژگی‌هاش یادم نمیاد

 • بیگدلی گفت:

  ممنون ازتوضیحتون.ببخشیدبازسوالموتکرارمیکنم.کارپیش بری ک فرمودییدچ ویژگی داره ک میشه باهاش راحتردوخت؟؟اگ لطف کنین بیشترتوضیح بدین ممنون میشم

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز تا اونجایی که می‌دونم بعضی چرخ ها کار پیش بر مخصوصی دارند که میتوان با اونها دایره دوخت غیر از این موضوع بدون پایه و کارپیش بر و با استفاده از کارگاه به روش گلدوزی هم میتونید دایره بزنید

 • بیگدلی گفت:

  سلام.خسته نباشید میخواستم بدونم پایه ی خاصی هست ک بشه خرجکاردایره ی شکل وباچرخ راسته صنعتی راحتربکاردوخت؟بااینکه پایه ی چرخ وخیلی کم کردم ولی بازدوختن اینکاربرام خیلی سخته.

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز اگر چرمتون نازک باشه و از نخ نسبتا نازک تر از نخ مخصوص چرم استفاده کنید بله میشود دوخت

 • ERFAN گفت:

  سلام خسته نباشید..میخواستم بدونم باچرخ خیاطی معمولی میشه چرم دوخت؟؟؟

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز معمولا برای چرم دوزی حرفه ای از چرخ های صنعتی مخصوص و پایه مخصوص اون استفاده میشه که قابلیت استفاده از نخ‌های ضخیم رو داره ولی برای چرخ های همه کاره خانگی از چرم نازک و پایه غلطک دار میتونید استفاده کنید درجه کشش نخ رو بر اساس ضخامت نختون لازمه تنظیم کنید و درجه دوخت رو درشت قرار بدید اینها برای کلیه چرخ‌های همه کاره خانگی کاربرد دارد

 • علوی گفت:

  سلام ،برای دوخت چرم با ژانومه 5001 و 2 راهنمایی میکنین لطفا.

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  ,سلام دوست عزیز متاسفانه شخصا در این مورد اطلاعی ندارم ولی میتونید از فروشنده چرختون بپرسید چون لازم هست برنامه ریشه زنی هم روی چرختون تعبیه شده باشه

 • حانیه گفت:

  سلام خسته نباشید
  چرخ خیاطی من مارشال است میخوام بدونم پایه ریشه زن براش چرخ خیاطی من وجود داره.(از این جدیداس)
  واقعا ممنون

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز پایه زیپ مخفی بستگی به طول میله پایه چرختون داره احتمالا کوتاه اون به چرختون بخوره ولی با پایه های معمولی زیپ چرخ هم میتونید زیپ مخفی رو بدوزید هنگام دوخت دقت کنید لبه دندانه دار زیپ کاملا با دست برگرده و دوخت دقیقا کنار دندانه ها بخوره

 • زهرا گفت:

  سلام. چرخ من ازین قدیمی مشکیاس مدل پروانه ای
  میخوام بدونم برا دوخت زیپ مخفی باید برم پایه مخصوصشو بخرم؟! اصلا هست همچین پایه ای برای این مدل چرخا؟! یا با همین پایه های معمولی هم میشه زیپ مخفی دوخت؟!
  ممنون

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز بعضی از اونها رو میشود برای چرخ های قدیمی هم استفاده نمود . هنگام خرید از فروشنده سوال کنید

 • ژیلا گفت:

  سلام و خسته نباشید؛ چرخ من از این چرخای قدیمی و سنتیه سوالم این بود این پایه ها برای چرخ های قدیمی هم بکار میره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ممنون میشم جواب بدید

 • نـدا ایــمـانـیـــ گفت:

  سلام دوست عزیز معمولا ژانومه ها ضخیم رو میتونن بدوزند اگر ضخامت در حدی باشه که راحت زیر پایه بره دوخت انجام میشه فقط تنظیماتی رو باید انجام داد اول درجه دوخت رو درست کنید سه ونیم خوبه و درجه تنظیم نخ رو قدری شل کنید
  اما اگر چرختون هنگام دوخت صدای ناهنجار میده لازمه تعمیر کار اونو ببینه

 • K.pax گفت:

  با سلام وخسته نباشید ،میخواستم بدونم پایه ضخیم دوزی برای چرخ ژانومه مدل 1012jrبدرد میخوره ،چرخ خیاطی من پارچه های ضخیم خوب نمیدوزه.

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز متاسفانه من نمیدانم اما میتوانید از فروشندگان این نوع پایه حضوری بپرسید معمولا آنها که پایه ها را برای فروش دارند می دانند

 • زهرا گفت:

  سلام آیا پایه سردوزی با برش به چرخ خیاطی مارشال مدل۸۵۰ میخوره با تشکر

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز ممنون از لطفتون من با چرخ ژانومه ۸۰۲ نمد تا ضخامت هشت میلیمتر رو هم دوختم ولی در دوخت های ضخیم هم باید درجه دوخت رو درشت کرد و هم قدری درجه تنظیم نخ رو کم کرد من با این چرخ پنبه دوزی نسبتا ضخیم هم انجام داده ام

 • ویدا گفت:

  سلام ممنونم از وثتی که میگذارید ، چرخ خیاطی 802 برای دوخت پارچه نمدی با ضخامت 5 یا 6 میلیمتر مناسب هستش ؟ برای دوخت دو لایه نمد با این ضخامن زیاد شما چه چرخ خیاطی رو توصیه میکنید؟
  ممنونم

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز اگر در تهران باشید خیابان خیام حد فاصل پانزده خرداد تا مولوی مغازه های متعددی هستند که انواع پایه های چرخ ها رو می فروشند در سایت های اینترنتی هم اگر فروش پایه های چرخ خیاطی رو جستجو کنید احتمالا پیدا میکنید

 • بهاره گفت:

  سلام خسته نباشین من برای تهیه این پایه ها یا انواع پایه های چرخ ژانومه باید به کجا مراجعه کنم اگر سایت که اینترنتی بفروشه معرفی کنید ممنونم میشم

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز اینکه فکر کنید با تهیه یک چرخ همه نیاز هاتون بر طرف میشه یه خورده رویایی است چون وقتی مهارتتون بالاتر می‌ره نیاز هاتون و انتظارات تون هم تغییر می‌کنه . با یک هزینه متوسط که تقریبا اکثر نیاز ها رو می‌تونه بر طرف کنه ژانومه ۸۰۲ است که البته اگر قدیمی اون رو پیدا کنید چون تمام فلز هست بهتره

 • نجمه گفت:

  سلام. خیلی ممنون بابت راهنمایی‌های خوبتون.
  من میخواستم یه چرخ بخرم ک کار باهاش راحت باشه و مهم‌تر اینکه امکانات خوبی داشته باشه ک بعدا پشیمون نشم امکانات بقیه چرخ‌هارو ببینم.
  شما چ چرخی رو پیشنهاد میدین؟
  آموزشگاه به من ژانومه۵۵۰۰ رو پیشنهاد دادن اما هرچقدر توو اینترنت گشتم امکاناتش رو هیچ‌جا ننوشته بودن.
  یه سوال دیگه هم داشتم. اگه انواع پایه دوخت رو تهیه کنم، دیگه تقریبا چرخ کامل به حساب میاد طوری ک نیاز به تعویض چرخ نباشه؟

 • ستاره گفت:

  ممنونم از راهنمایتون خانم ایمانی

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز هر چرخی راه خاص خودشو داره ولی اکثر چرخ های راسته دوز رو باید پیچ پایه رو باز کنید و پایه جدید رو وصل کنید

 • ستاره گفت:

  سلام. ممنون از اطلاعات خوبتون
  یه سوال دارم برای تعویض پایه در چرخهای راسته دوز باید با پیچ گوشتی پیچشون رو باز کنیم تا بتونیم پایه رو عوض کنیم؟یا مثل چرخای خانگی اهرم یا دکمه خاصی داره که پایه رو آزاد میکنه؟
  تو اینترت نتونستم راهش رو پیدا کنم هرچی گشتم؛ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • hasti گفت:

  واقعا از این همه زحمتی که می کشید ممنونم

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز ۷۲۰۰ رو نمی‌دونم اما اگر زیگزاگ تا ۷میلیمتر بتونه بزنه و اندازه جادگمه رو بتونید تنظیم کنید به شکل دلخواه واصولا صداش خیلی کم باشه خوبه

 • hasti گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید خبر از چرخ7200 ژانومه دارید که چطوره؟ به نظرتون برای مبتدی خوبه؟

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  عزیزم میتونی تو اینستاگرام برام دایرکت کنی فکر کنم از داخل سایت بتونی تواینستاگرام ودیعه بری

 • hasti گفت:

  خیلییی. خیلیییییییی ببخشید میشه به من یه ایمیل بدید چنتا سوال ازتون داشتم خودم بلد نیستم بهتون ایمیل بدم.

  تا حالا هم خیلیییییی زحمت کشیدید

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز اگر بتونید ژانومه ۸۰۲ که تمام لوازمش فلزی بوده پیدا کنید از همشون بهتره ژانومه های ۸۰۲ جدید همون ۸۰۸ قدیمی هست که رنگ و جنسش عوض شده و شبیه ۸۰۲ قدیمی شده در هر حال اکثر این جدید ها تا اونجا که می‌دونم کارایی هاشون شبیه هم هست

 • hasti گفت:

  بازم ببخشید به نظر شما یه چرخ نو اکبند زانومه بهتره یا یه چرخ استوک قدیمی زانومه

 • hasti گفت:

  خیلی ممنون

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز چرخ های که الان در بازار هستند بدنه کایوچو یی دارند و معمولا چند سالی خوب کار میکنند و بعد نیاز به تعویض بعضی قطعات پیدا میکنند اینطور که پرسیدم هنوز ژانومه حرف اول رو میزنه فکر کنم یک چرخ خانگی نیمه اتوماتیک تمام دور برای شما خوبه

 • hasti گفت:

  سلام خسته نباشید. من تازه خیاطی رو شروع کردم می خواستم بدونم چه چرخی مناسب هست؟

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز شیار های روی پایه ها معمولا راهنمای دوخت هستند و برای دوخت مستقیم قاعدتا نباید کج قرار بگیرند با وجود این چون به چرخ شما اشنایی ندارم بهتر است از یک تعمیر کار چرخ کاچیران بپرسید

 • soheyla گفت:

  سلام و وقت بخیر خدمت شما چرخ خیاطی کاچیران مدل 593 پایه دوختش که بزاریم روی پارچه ایا باید بریدگی وسط کج قرار بگیرد

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز هنگام دوخت عادی اگر درجه دوختتون کمی سفت هست کمی شل کنید و امتحان کنید اگه درست نشد چرختون رو به سرویسکار نشون بدید و حتما پارچه نازک در دسترسش بگذارید تا امتحان کند چون معمولا اونها با پارچه های نیمه ضخیم امتحان میکنند و میگویند خوبه

 • محمدی گفت:

  سلام خدمت خانم ایمانی عزیز
  من ژانومه ۸۰۲ دارم. متاسفانه وقتی می خوام روی پارچه نازک یا نیمه نازک سرقائمی بزنم پارچه رو جمع می کنه. این ایراد چرخه یا احتیاج به مهارت خاصی هست که من نمی دونم.؟

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز معمولا بسیاری از دوخت ها مهارت خاص خودشون رو دارند من پایه ای با عنوانی که شما ذکر میکنید نشنیدم اما با چرخ میاندوز معمولا کش کمر و لبه لباس رو هم میدوزند

 • حمید گفت:

  آیا برای دوختن کمر شلوار پایه ی مخصوص وجود دارد؟

 • نـدا ایــمـانـیــ گفت:

  سلام دوست عزیز از اظهار لطفتتون بسیار ممنون ولی من استاد نیستم فقط ندا ایمانی هستم در مورد پایه ای که پرسیدید همچنین چیزی رو تو پایه ها ندیده ام بیشتر این موضوع مربوط به مهارت در دوخت میشود چون پایه هایی هستند که برای کشهای ۶ تا ۱۲ میل طراحی شدند ولی برای ۳ تا ۶ میل رو پیدا نکردم البته خودتون احتمالا میدونید که کش های قیطانی نازک رو میتوان دور ماسوره پیچید

 • الهام صبوری گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید به شما استاد گرامی ، من دنبال پایه ای هستم که با چرخ راسته دوز و یا زیگزال بتواند کش نازک با پهنای بین سه میلی متر تا شش میلیمتر را روی پارچه خیلی نازک بدوزد . لطفاً راهنمایی بفرمائید . با یک دنیا تشکر

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز چیزی رو که خریدی خوبه دو دل نشو کاری است که انجام شده بگرد جایی و یا کسی رو برای تعمیر پیدا کن هر وقت نیاز شد و شماره و ادرشو همیشه داشته با ش البته معمولا فروشندگان خودشون کسانی رو سراغ دارند

 • مرضیه گفت:

  سلام شب بخیر.من یه چرخ ۶۵۰۰گرفتم ک الان دودل ش دم چون شنیدم هر جایی تعمیر نمیکنن.ب نظر شما۶۵۰۰ بهتره یا۸۰۲

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز متاسفانه دقیقا جواب شما را نمی دانم ????بهتر است از فروشندگان چرخ صنعتی و پایه های چرخ صنعتی بپرسید

 • یاسر گفت:

  سلام من یه چرخ صنعتی جک دارم ،میخواستم بپرسم پایه چین پلیسه به چرخ صنعتی بسته میشه یا نه؟ممنون میشم راهنمایی کنید.

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز بعضی چرخ های کاچیران سیستم گرد دوزی دارند که طرح های بسیار متنوعی ایجاد میشه البته نمی دونم سزستم DFTهم اینو داره یا نه میتونید از تلفن مشتریان بپرسید ۴۳۶۰۴
  در مورد سردوز های با تیغه برش در مورد فقط بعضی چرخ کاربرد داره شما میتونید بعد از سردوز معمولی با قیچی کوچک‌نوک تیز اضافات دوخت را تمیز بچینید کارتون خوب می شود

 • طنین گفت:

  با سلام
  من جدیدا چرخ خیاطی کاچیران مدل 5000 D. . خریدم
  میخواهم. پایه دوخت(شکوفه) و (سردوزی با برش) را وصل کنم. ولی متاسفانه. گفتن که این پایه ها به چرخ خیاطی های دارای سیستم DFT وصل نمیشه!!!!!! درسته آیا؟؟؟؟؟؟؟خیلی ناراحت. شدم
  آخه کلی پول اضافه بابت همین سیستمش دادم

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز در همین قسمت پایه زیپ دوزی رو معرفی و عکس اونو گذاشتم فقط هنگام دوخت سمت راست درجه حرکت سوزن را روی Rگذاشته وپایه را هم به سمت راست وصل کنید دقت کنید سوزن روی پایه نخورد در هنگام دوختن سمت چپ درجه سوزن روی Lقرادمیگیرد درجه زیگزاک صفر و درجه طول دوخت دلخواه است معمولا بین ۲ تا ۲و نیم ایگونه زیپ معمولی دوخته می شود برای دوخت زیپ مخفی باید از پایه مخصوص استفاده کنید

 • محبوبه موسوی گفت:

  سلام. چرخ من 802 هست. برای زیپ دوختن با مشکل مواجه شدم الان یکی از دوستانم بهم گفته که پایه جداگونه داره. تو لوازم جانبیش من کلی پایه دارم اما نمیدونم کدومیکه و چطوری باهاش کار کنم.زیپ رو با پایه اصلی ک میدوزم یه حالت پف های کوچیک توی مسیر ایجاد میکنه

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز توضیحات چرخ رو که خوندم دیدم این چرخ کند میدوزه ۸۶۰ دوخت در دقیقه خیلی کند هست پیشنهاد میدم شما اگر فقط برای این کار و حالت دوخت حرفه ای می خواین یه چرخ راسته دوزی که زیگزاک بزنه و پایه مغزی دوز هم بهش بخوره بگیرین و یک چرخ سردوز

 • سمیرا گفت:

  سلام .من یه چرخ میخوام برای دوخت رومیزی های ترمه و پرده و ساتن و… .بعد کلی تحقیق به چرخ ۸۶۰۰ ژانومه رسیدم، من این چرخ و بیشتر برای مغزی دوزی و پرده میخوام.به نظرتان خوبه؟
  ممنون از اطلاعاتتان در این سایت

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز برای نو اموزان چرخ خیاطی کامپیوتری را پیشنهاد نمیدم چون تمامی کارها فقط طبق برنامه ایست که به چرخ داده شده و عملا کاربر هیچ کاره است این نوع چرخ ها مناسب کسانی است که میخواهند گلدوزی کنند طرح را به چرخ میدهند خودشان دنبال کارشان میروند هر از چند گاهی که چرخ صدا دهد میایند و نخ ها را عوض میکنند بیشتر به درد تولیدی ها میخورد در مراحل پیشرفته اشکالی ندارد فردی بخواهد از انها استفاده کند چون اون موقع میداند چه میخواهد و چه نوع چرخی به درد کارش میخورد ولی اگر میخواهید کار یاد بگیرید بهتر است از چرخ های نیمه اتوماتیک استفاده کنید چرخ های ژانومه و فاف چرخ های خوبی هستند البته مدل های مختلف انها نیاز های متفاوتی را برطرف میکند در این قسمت به دوستان پیشنهاداتی کردم لطفا اونها رو مطالعه کنید سوالی بود در خدمت هستم

 • فروغی گفت:

  سلام فروغی هستم میخام ی چرخ خیاطی کامپیوتری بخرم ،نو اموزم چه چرخی بهتره؟
  ممنون از لطفتان

 • ندا ایمانی گفت:

  دوست عزیز شما باید انتظاراتتون رو از چرخ مشخص کنید چون هر چرخی در مورد خاصی خوب عمل میکنه ۸۰۲ خیلی از کار هاشو میتونید دستی تنظیم کنید ولی برای خیلی از چرخ ها موضوعات تعریف شده اند مثلا در اونها جادگمه ها بطور خودکار در اندازه های خاصی زده میشه یا طول زیگزاک ها تا ۵ میلیمتر هست که بطور معمول طول خوبیه اما اگر بخواهین گلدوزی با چرخ بکنید هرچه طول زیگزاک ها بیشتر باشه دست شما در انتخاب باز تره ۸۰۲ تا ۷ میلیمتر داره

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز من چرخ ژانومه ۸۰۲ دارم و ازش راضیم اما اگه میخواهید این چرخ رو تازه بخرید از تعمیر گاه و فروشندگان لوازم یدکی اون اطمینان حاصل کنید در ضمن بعضی از چرخ های کاچیران که شبیه فاف هستند هم خوب بودند

 • معصومه گفت:

  سلام وقت بخیر اگه امکانش هست در مورد چرخ ۸۰۲و۸۱۳ توضیح بدین چون می خوام یکی از این دو مدل رو انتخاب کنم اما نمی دونم کدوم بهتره ممنون میشم

 • معصومه گفت:

  سلام وقت بخیر من چرخ ۵۰۰۲دارم ولی م خوام تعویض کنم به نظر شما بین۸۱۳و۸۰۲ کدوم بهتره دو دلم چون فروشنده ها میگن ۸۰۲ از قدیمه وخوب از آب در اومده به همین خاطر گرونه و وسایلش کمه لطفا راهنمایی کنید نمی دونم چکار کنم ممنون از شما

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز پایه ای که روی خود چرخ و فابریک اونه بدون تیغه است سردوز تیغه دار جزو پایه های متفرقه است که باید حتما موقع خرید بپرسید به چرخ شما میخوره یا نه

 • فهیمه گفت:

  سلام ببخشید چرخ ژانومه ۸۰۲ هم پایه داره برا سردوز که تیغه هم داشته باشه یا نه بدون تیغ هست

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام همون مسیر رو میره فقط تو قسمت هایی که دو مسیر هست نخ ها از هم جدا میشن مثل گذر از درجه کشش که بعضی چرخ ها دو تا دیسک دارند که هرنخی از یک دیسک رد میشه برای چرخ شما الان حضور ذهن ندارم که کجاها نخ ها جدا میشن با دقت به چرختون نگاه کنید احتمالا متوجه میشید

 • احمدپور گفت:

  ممنون از پاسخگوييتون
  قرقره دوم هم عينا مثل قرقره اول مراحل و مسير نخ كشي رو طي مي كنه؟

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز سوزن های دو قلو هم برای بعضی طرح ها ی ثابت که روی چرخ هست استفاده میشه و هم برای رگه دوزی .هنگام استفاده باید از دو قرقره استفاده کنید که قرقره راست به سوزن راست میره و قرقره چپ یا اونی که در جای غیر از قرقره اصلی قرار گرفته به سوزن چپ اما در هر حال باید توجه داشته باشید هنگام کار خیلی دقت کنید برای طرح های با عرض زیاد ممکن است سوزن به صفحه خورده و بشکند پس قبل لز شروع به کار با دست توپی را بچرخانید و امتحان کنید

 • احمدپور گفت:

  سلام
  میشه بگید برای سوزن دوقلو برای فاف کاچیران1129 باید چکار کنم؟آیا باید از 2 نخ استفاده بشه یا اینکه یک نخ را از هر دو سوراخ سوزن ها رد کنم و در کل برای چه نوع دوختی هست؟
  با تشکر فراوان

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز پایه سردوز ژانومه شبیه پایه معمولی که زیگزاک میزنه کار میکنه اما بعضی پایه های متفرقه هستند که تیغه برش دارند و کار تمیز تر در میاد

 • سارا گفت:

  سلام .یه توضیح میدین با پایه سردوز ژانومه چطور باید کار کرد.

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام چرخ من ژانومه ۸۰۲ که مال ۳۳ سال پیش تا ۲۰ سال اصلا مشکل پیدا نکرد بعدش هم هر چند وقت یکبار سرویس باید بشه در مجموع ازش راضیم برای دخترم هم یکی مثل خودم خریدم ولی استوکی بود که ته مونده کارخونه باشه اونم خوبه اونو دو سال پیش یک و نیم خریدم ولی اصل شبیه خودم رو سه و نیم میدادند
  من با فاف هم کار کردم خیلی چرخ بی صدا و روانی است کارشم خوب بود
  چرخ های خونگی دیگه رو کار نکردم امید وارم این اطلاعات برای شما مفید باشه

 • زینب گفت:

  ببخشید از چرختون راضی هستید؟ قصد خریدش رو دارم و ممنونم میشم بگید چقد هزینه كردید

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز پایه اصلی چرخ باید با پیچش باز شود و هنگام نصب پایه چین پلیسه چنگال دوشاخ کنار پایه وسط میله ای قرار میگیرد که هنگام کار چرخ سوزن با ان بالا و پایین می رودبعد پیچ پایه رو می بندیم
  نحوه کار اونو باید عینی ببینید تا کاملا متوجه شوید شاید نحوه کار اونو توی بعضی سایت ها یا اپارات بتوانید پیدا کنید شخصا خودم ندیدم احتمال میدم

 • مریم گفت:

  سلام من پایه چین پلیسه خریدم ولی نمیتونم نصب و استفاده کنم .مبتونید کمکم کنید

 • افسانه شیری گفت:

  عالی بوووووود ممنون ولی ای کاش عکس پایه ها رو بهتر وواضحتر میذاشتین

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز اگر از پایه دگمه دوزی برای رفو هم میخواهید استفاده کنید پشت پایه شیاری هست که اول باید داخل میله ظریفی که در پشت میله اصلی پایه است قرار گیرد بعد ارام اهرم چرخ رو پایین بیارین تا میله ظریف دوم که روی پایه است جا بیفتد مانند بقیه پایه ها و اگر پایه ای جدا تهیه کرده اید لازم است بدانید پایه ایکه به چرخ ژانومه میخوره حتما میله اون باید کوتاه باشه و بعد اینکه پیچ پایه رو شل کنید و پایه اصلی رو کاملا از همون پیچ خارج کنید سپس پایه مورد نظرتون رو از طریق شیاری که روی پایه است به داخل میله کرده و دوباره پیچ را سفت کنید

 • محبوب گفت:

  سلام خانوم ایمانی من پایه رفو رو نتونستم به چرخم وصل کنم چرخم ژانومه ۸۰۲ میشه کمکم کنید

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز بله شما میتوانید پایه های دیگر هم برای اون تهیه کنید فقط ممکن است لازم باشد پیچ پایه باز شود و پایه به میله پایه چرخ مستقیم وصل شود
  برای گلدوزی باید پایه باز شود و از کارگاه استفاده میگردد بهتر است در این مورد اموزش مخصوص رو یاد بگیرید از طریق اموزشگاه .

 • معصومه گفت:

  سلام چرخ ژانومه 5002 دارم موقع خرید چند پایه بیشتر نداشت میشه پایه های مختلف دیگر روی آن نصب کنم ؟؟ گلدوزی با این چرخ چطوری انجام میگیرد ؟ متشکرم

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز احتمالا پایه ضخیم دوز چرخ راسته با چرخ همه کاره فرق میکند شرمنده این رو باید از فروشندگان لوازم جانبی چرخ بپرسید ???? اما اگر پارچه ضخیم معمولی است با پیچ تنظیم فشار پایه احتمالا میتونید کارتونو انجام بدید

 • سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر.من یک چرخ راسته دوز جک دارم…میخواستم بدونم میشه پایه ضخیم دوزی براش نصب کنم ؟؟؟؟ازراهنمایی ومحبتتون سپاسگذارم

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز اگه چرخ شما پارچه های ضخیم رو میدوزه احتمالا چرم رو هم میتونه بدوزه تو دفترچه تون نگاه کنید که پیچ تنظیم فشار پایه داره یانه اگه اون پیچ رو داشته باشه میتونید برای ضخیم دوزی تنظیم کنید و با پایه مخصوص ضخیم دوزی چرم رو هم بدوزید اما نخ مورد استفادتون احتمالا نمی تونه ضخیم باشه چون چرخ های خونگی نخ ضخیم رو خوب نمیدوزند در هر حال امتحانش مجانیه یه کم بدوزید ببینید چی میشه ????

 • عباس گفت:

  سلام من یه چرخ پفاف 1139 دارم میخواستم بدونم با اون میشه. چرم طبیعی دوخت با تشکر

 • احمدپور گفت:

  ممنون عزیزم،صبح اداره بودم الان که اومدم خونه راهنمای بالای چرخ رو نگاه کردم جوابمو گرفتم..خیلیییییییییییییییییییییی محبت کردین…میخواستم چرخو ببرم نمایندگی که یادم بده….الان خیالم راحت شد….دیگه چرخ رو نیاز نیست ببرم بیرون فقط یه پایه زیپ مخفی لازمه که میگیرم سر راه و میام امتحان می کنم…..سپاسسسسسسسسسسسسسسسس

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز معمولا با چرخ های راسته دوز قیطون دوزی نمی کنند بلکه برای کارهای صنعتی چرخ های خاص اون کار استفاده میشه اینکه برای راسته دوز ها پایه قیطون دوزی داشته باشند رو نمی دونم باید از فروشنده ها بپرسید اگه فهمیدید خوشحال می شوم به من هم اطلاع بدهید

 • احمدپور گفت:

  سلام.ممنون از پاسخگوييتون…بله من همون فاف كاچيران 1129رو دارم….تا حالا به صفحه ي بالا دقت نكردم .فكر ميكردم فقط براي گلدوزي هست…برم خونه يه نگاه ميندازم ببينم روي اون چه نوشته .بازم از لطف شما سپاسگزارم

 • مهناز گفت:

  سلام آیا امکان داره با چرخ صنعتی هم قیطون دوزی کرد؟؟

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز اگر چرخ شما همان نیولایف 1129 است و مثل فاف 1129 میمونه تا آنجاییکه یادم میاد برای جا دگمه و بقیه کارها اول باید شکل رو روی راهنما صفحه بالای چرخ پیدا کنید و همون حرف را فشار دهید سپس سپس غلطکی را که تنظیم طول دوخت را می کند و روی صفحه پایین کنار دستتان قرار دارد را روی خط دار یا ss و یا نوشته strech قرار دهید و درجه کشش نخ را بین 2تا 4 بگذارید امید وارم کارتان راه بیفتد

 • احمدپور گفت:

  سلام.ممنون بابت توضيحات زيبا و كاملتون
  من كاچيران 1129 دارم براي حركت سوزن به چپ و راست نميدونم بايد از كدوم دكمه استفاده كنم براي دوختن زيپ
  يك دكمه داره كه ميپيچه و حروفي مثل U,V.Z ,X و يك علامت دايره داره كه من اونو يه كوچولو ميچرخونم كه سوزن حركت كنه و اين دكمه باعث ميشه دوختم شل و نامرتب بشه…لطف ميفرماييد تنظيم چرخ رو براي دوختن زيپ توضيح بدين؟با تشكر

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز چرخ های خیاطی اگر قدرت دوخت ضخیم دوزی داشته باشند نمد دوزی هم می توانند بکنند اول چرختان را کمی با پایه معمولی امتحان کنید درجه دوخت رو در درشت ترین درجه قرار دهید و میزان کشش نخ را کمی شل کنید اگر دوخت شما میتداتید با پایه های چرخ دار هم بدوزید واگر نتوانست و خیلی صدا کرد باید تنظیم شود توسط فرد ماهر

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز ابتدا پیچ ماکو را مقداری سفت کنید اگر بهتر شد اینکار را انقدرادامه دهید تا دوخت مورد نظر بدست بیاید واگر نشد چرخ تون را باید دست تعمیرکار ماهر بدهید تا تنظیم کند

 • مرضیه نصرتی گفت:

  سلام
  چرخ خیاطی ما ژانومه است مدلشو دقیق نمیدونم اما روش نوشته اکسل ۲۰!
  اکثرا وقتی باااش چیزی میدوزم از زیر پارچه نخ پس میده میخوام بدونم دلیلش چیه و چطور باید بر طرف شه????????

 • سارا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من می خوام بونم با این چرخ خیاطی رز که دستی هم هست میشه نمد دوزی انجام داد ؟و اگه میشه آیا باید پایه خاصی واسش تهیه کنم ؟ ممنونم که وقت میزارید برای پاسخ دادن ????

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام وظیفه است خواهش میکنم

 • سیدمحمودی گفت:

  سلام از اطلاعاتی که در اختیارمان گذاشتید کمال تشکر را دارم . مدتها دنبال این اطلاعات بودم ممنون

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز ممنون از همکاری فکریتون

 • با سلام خدمت مدير محترم سايت وديعه

  از مطالب بسيار زيباتون لذت بردم

  من اكثر اين پايه ها را از فروشگاه كاظم پور كه فروش اينترنتي هم داره خريد كردم
  در مورد روش كار با پايه ها توضيحات خوبي هم در سايت و هم بصورت تلفني ميدهند و هم اينكه قيمتهاي مناسبي دارند. اكثر اين پايه ها را هم دارند اما فقط برخي از آنها را روي سايت قرار دادن
  شما ميتونيد خودتون هم از اين سايت بازديد كنيد و اگر صلاح دونستيد لينكش رو كه در زير گذاشتم براي دوستان قرار بديد كه بتونن پايه ها رو تهيه كنند.
  http://www.shirazjanome.com/ProductList.aspx?id=71

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز دفترچه و راهنمای استفاده از چرخ باید با ان باشد اگر همراه چرخ شما نبوده چرخ شما شرکتی نیست و متاسفانه کتابی که این نوع چرخ را معرفی کند نمیشناسم اما اگر چرخ شما شبیه انواع دیگر چرخ های ژانومه است با مشابه یابی بهتر از چرختان می توانید استفاده کنید ممنون

 • رویا گفت:

  سلام :خسته نباشید
  من یک چرخ ژانومه ۶۰۰۰ دارم ولی کار کردن با این چرخ کمی برام سخته شما کتابی که نمشناسید که کار باچرخ ژانومه را به
  زبان ساده وخوب توضیح داده باشه وقیمتش هم ارزون باشه
  ؛از توضیحی که درباره پایه ها دادید خیلی ممنون ,خیلی خوب بود

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز ممکن است پیچ پایه را خوب سفت نکرده باشید در حالت دوم پایه درست جا نیافتاده که زود از حالتش خارج می شود ودر حال سوم برای پایه هایی مثل ژانومه که میله پایه با اهرم یا فشار دگمه از کفه پایه جدا میشود فنر داخل ان میله خاصیت خود را از دست داده که باید یکی دیگر تهیه شود ممنون از توجهتون

 • زهرا کیوانی گفت:

  سلام چرا پایه ساده دوزی شل میشه و از جاش در میاد راه حلش چیه

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز تا اونجاییکه من میدونم برای ژانومه ها پایه های متعددی هست ولی اینکه برای چرخ مدل شما دقیقا چه نوع پایه هایی میخوره نمی دانم ولی هرآنچه دردفتر چه راهنما برای تنظیمات گفته شده پایه آنهم هست فقط به بلندی و کوتاهی میله پایه دقت کنید چون بعضی پایه ها خودشون بلندی دارند که به میله های بلند نمی خورند برای خرید اینترنتی بعضی سایت ها اینکار را میکنند میتوانید با جستجو آنها را پیدا کنید شخصا از هیچکدام خرید نکرده ام و از اطمینان به انها چیزی نمیدانم متاسفم که بیشتر از این نمی توانم کمک کنم با تشکر

 • نرگس گفت:

  سلام، چرخ من ،ژانومه مدل 672A هست، چه پایه هایی برای این چرخ در بازار موجود؟ آیا شما سفارش پايه قبول ميکنيد، یا خرید اينترني برای خرید پایه ها هست؟

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز پایه های اضافی رو از مغازه هایی که لوازم یدکی چرخ خیاطی می فروشند و یا لوازم کار خیاطی را می فروشند می توانید تهیه کنید بعضی از نمایندگی ها هم ممکن است بعضی پایه ها را بفروشند همه آنها نمی کنند . در تهران خیابان خیام پایین تر از مترو پانزده خرداد تعدادی مغازه هستند که پایه و تجهیزات دیگر را می فروشند

 • سارا گفت:

  این پایه ها رو از کجا میشه تهیه کرد؟

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز ممنون از نظرتون

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز این نوع دوخت را ژور می گویند و پایه آن پایه ژور دوزی است البته با پایه زیگزاک هم میتوانید این کار را بکنید بعضی از چرخ ها پایه دو کاره دارند که هم دوخت ساده میزند و هم دوخت زیگزاک ممنون از نظرتون

 • فاطمه گفت:

  پایه نوار اریب هم هست بهش پایه گاند هم میگن

 • بهار گفت:

  سلام
  پایه ای ک سر پارچه ها رو ب شکل زیگزاگ ریز میدوزه اسمش چیه؟

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز چوت چرخ های راسه دوز فقط بخیه می زنند پایه هایی که برای اینکار مناسب است اینها هستند پایه چین سوزنی پایه لب لول پایه اریب دوزی و امثال اینها . در بازار اینها هستند ولی ممکن است با نام های دیگری فروشندگان انها رابشناسند اگر به این نوع پایه ها نیاز دارید لازم است منظورتان را برای انها توضیح دهید موفق باشید

 • سمیه گفت:

  سلام من چرخ راسته دوز صنعتی دارم آیا بجز پایه زیپ پایه های دیگری برای چرخ راسته دوز وجود دارد خواهش میکنم سوالم رو جواب بدهید

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز برنینا به انگلیسی که جستجو کنید پایه های مختلفش را به شما معرفی میکند پایه نوار اریب دوزی برنینا را فکر کنم در همان سایت دیده ام . برای فرستاون عکس برایتان ایمیل میزنم از همون طریق می توانید عکستان را بفرستید ممنون از اعتماد شما

 • کبری ابایی گفت:

  سلام خانم ایمانی . ممنون از مطالب مفیدی که برای دیگر کاربران گذاشته اید . و ممنون بخاطر پاسخگویی مرحله اولتان . میخواستم بدانم ایا این پایه را که متعلق به چرخ برنینا است میشناسید ؟؟؟ و اینکه منظورم از پایه گان دوزی همان پایه نوار اریب دوزی است که برخی خیاطان اصطلاحا به ان پایه گان دوزی میگویند ایا چرخ برنینا هم این پایه را دارد ؟؟ . پیشا پیش از پاسخگویی مهربانانه شما سپاسگزارم . دعای خیر بدرقه راهتان باشد . انشا الله . (متاسفانه نتوانستم عکس پایه را برایتان اتچ کنم و بفرستم , ایا راه دیگری هست که بتوانم اینکار را انجام دهم ؟؟؟ ممنون از راهنماییتان .)

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز برای این نوع پارچه ها در محل دوخت مثلا درز اول باید پولک ها رو با دقت بشکافید بعد از دوخت دوباره انها را روی درز بدوزید من پایه خاصی برای دوخت اونها سراغ ندادم البته برای چرخ خیاطی های خانگی وگرنه بعضی چرخ های صنعتی مخصوص دوخت پولک و منجوق و … هست که بکار خانه نمی اید

 • جعفری گفت:

  سلام.ممنون بابت مطالب ارزنده وبلاگتون
  سوالی داشتم؛ آیا برای دوخت پارچه های منجوق کاری یا پولکی دار و …. پایه چرخ مخصوصی وجود دارد؟اگه نه راه حلی برای دوخت این پارچه های سخت هست؟

 • ندا ایمانی گفت:

  http://bigbazaar.ir/1160-پایه-چرخ-ساده?p=2
  http://www.kachiran.ir/محصولات/لوازم-جانبی-چرخ-خیاطی/پایه-های-ساده.html/page-3
  http://janome.blogfa.com

  http://mkaj.blogfa.com/cat-8.aspx
  سلام دوست عزیز چون من نمی دونم پایه دوخت تزیینی شما چه شکلی سه تا سایت و وبلاگ دیدم که کارشون پایه چرخ اینها رو در بالا براتون فرستادم ببینید و ازشون در قسمت تماس با ما بپرسید در ضمن احتمال داره ار پابه های جایگزین بتوانید استفاده کنید امید وارم انچه که در جستجوی ان هستید بتوانید پیدا کنید موفق باشید

 • سا گفت:

  چرخ من یه صفحه نمایش گر داره هر دوختی رو که میزنم میگه از چهد پایه ای استفاده کنم مثل زیگ زاک یا ی دوخت تزینی رو انخاب میکنم بعد دکمه مربوطه رو میزنم با شگل نشون میده که با پایهf
  برای مثل عرض کردم در بعضی دوختا متاوته مثل جا دکمه رو که میزنم اسم پایه با شکلشو نشون میده تما م دوختاش همین طوری نشون میده ووقتی با یه پایه دیگه می دوزم خب از کار در نمیاد برای همین دنبال اون پایه هستم خیلی توسایت گشتم اما ندیدم ممنون میشم آدرس ستیتی که دیدن رو برام ایمیل کنید ممنون

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز تا اونجاییکه من میدانم برای دوخت های تزیینی معمولا پایه خاصی نیست بلکه بایدتنظیمات مربوط به دوخت مورد نظر درست شده باشد واما درمورد پایه ژور دوزی خیلی از چرخ ها ندارند شما میتوانید از زیگزاک با طول کوتاه و فشرده استفاده کنید و بعد از کار نخ های اضافی را با قیچی کوچک بچینید . در تهران خیابان خیام پایین تر تز پانزده خرداد مغازه هایی هستند که پایه های مختلف را می فروشند شما علاوه بر مدل چرختان باید بدانید میله وصل پایه بلند است یا کوتاه چون پایه های اینها با هم فرق میکند من تو اینترنت که جستجو کردم دیدم بعضی سایت ها پایه چرخ می فروشند میتونید به اونها تلفن بزنید و بپرسید موفق باشید

 • سا گفت:

  ممنون از پاسخ وراهنماییتون ، چندتا پایه کم داره مثل برای دوختهایی تزیینی که فروشنده پایه شو نداشت ودایه ژول اینارو کم داره فروشنده گفت من ندارم یه پایه ژول بهم داده که بهش نمیخوره خیلی سفت جا میره وبه زور باید درش بیارم داخل جای پایه هاهم اصلا جانمیشه میشه لطفا کنید اگه جایی خواصی سراغ دارید بگید تا بگیرم

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز البته من شخصا با چرخ مدل شما کار نکرده ام اما انچه از اموزش ان فهمیدم این بود که بازوی پشت پایه به دوخت در پارچه های ضخیم و چسبنده مثل بارانی و نایلونی کمک زیادی می کند همچنین سرعت ان خیلی بالا نیست و برای تازه کار ها خوب است صفحه راهنمای ان هم می تواند به یاد گیری فرد کمک کند اما در مورد تهیه پایه های اضافی بهترین کار اینست که از فروشنده تان بخواهید و یا از تعمیرکار های ژانومه معمولا ان ها یا پایه ها را دارند و یا راهنمایی های خوبی می توانند به شما کنند برای تهیه پستی باید تو اینترنت بگردید شاید بتوانید فروشگاه هایی را پیدا کنید که برایتان بفرستند متاسفانه هنوز جایی را سراغ ندارم متاسفم که کمک زیادی نتوانستم بکنم موفق باشید

 • سا گفت:

  سلام من چرخه ژانومه s6600 رو دارم ولی چند پایه کم داره شهرستانم از کجا میشه تهیه کرد منظورم ارسال پستی هست امکانش هست راجبع چرخم توضیح دهید تازه گرفتم نمی دونم خوبه یانه؟راهنمایی کنیید ممنون

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز اگر منظور شما از گان همان روپوش های پلاستیکی پزشکی است باید بگویم معمولا این نوع دوخت ها با گذاشتن کاغذ در زیر پایه انجام می شود پایه های غلطک دار هم تا حدی می توانند کمک کار باشند شخصا چیزی بعنوان پایه گان دوزی یا نایلون دوزی نشنیده ام اما تحقیق می کنم اگر بود در جواب شما دوباره خواهم فرستاد ممنون از توجهتون

 • کبری ابایی گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفیدی که در سایت قرار داده اید , میخواستم خواهش کنم اگر در مورد پایه گان دوزی چرخ برنینا اطلاعاتی دارید بفرمائید . چرخ من برنینا مدل 830 هست که نمیدانم ایا پایه گان دوزی دارد یاخیر و یا اگر دارد به کجا میتوانم مراجعه کنم ؟ بسیار ممنون از پاسخگویی شما . در پناه خداوند مهربان باشید .

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز تا انجا که می دانم ژانومه پایه اوربجینال چین پلیسه ندارد بلکه از پایه هایی که جداگانه تهیه شده و به این چرخ میخورند باید استفاده کرد نوع کره ای اون جنس خوبی است در تهران خیابان خیام بعضی مغازه ها دارند ممنون

 • الهه گفت:

  سلام
  من پایه چین پلیسه ژانومه اوریجینال میخواستم اما نمیدونم از کجا تهیه کنم. نه قیمتها قابل اعتماده نه جنسها. اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز من به ایمیل شما یک ایمیل می زنم شما از همون ایمیل میتونید با من در ارتباط باشید و اگر امکان دارد عکس کاتالوگ رو هم بفرستید ممنون

 • Zahra گفت:

  سلام بابت مطالب خوبتون ممنون میشه ی ایمیل بدید واسه راهنمایی من چرخ خیاطی juki model at3800 دارم کاتالوگشم ژاپنی هست میشه راهنمایی کنید و عکس واستون بفرستم ممنو

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز برای خرید چرخ خیاطی به نظر من چند نکته را بررسی کنید 1 چرخ مکانیکی است یا کامپیوتری چرخ های مکانیکی در کشور ما راحت تر تعمیر میشوند اما کامپیوتری ها باید قطعه عوض کنند 2 ماکو اون نیم دور است یا تمام دور تمام دور ها صدای کمتری دارند اما نیم دور ها را راحت تر میتوان نخ جمع شده زیر ان را خارج کرد 3 ایا توانایی انجام مدل های میاندوز را دارد با این توانایی شما می توانید لباس های کشی را هم راحت بدوزید 4 حتما بتواند علاوه بر دوخت بخیه ساده زیگزاک هم بزند 5 چه تعداد مدل می تواند بزند 6 جا دگمه هایی که میرند قابل تغییر به دست خودتان باشد وگرنه فقط جا دگمه های تعیین شده میتوانید بزنید 7 مدل های دالبری قابل تنظیم اگر داشته باشد خیلی بهتر است 8 عرض زیگزاک ان اگر بیشتر از 7mm باشد بهتر است .. این توضیحات بیشتر روی ژانومه 802 است ولی امروزه فقط دست دوم یا استوکی اون تو بازار هست اما اگر چرخی توانایی های فوق را داشته باشد میتواند سالهای زیادی بدون درد سر برایتان کار کند متشکرم

 • آتنا گفت:

  سلام ببخشید میخوام چرخ خیاطی ژانومه واسه خونه بگیرم کدوم مدل خوبه FD216 از سری 12000 خوبه کسی اطلاعاتی در این مورد داره خواهشاً راهنمایی فرمایید.

  با تشکر

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز ظاهرا پایه واکینگ (walking foot) از پایه های است که هم برای اتصال چند قطعه استفاده می شود و هم برای پارچه های کشباف و باعث می شود پارچه های کشی زیر پایه جمع نشوند شما اگر کلمه فوق را جستجو کنید عکس ان را هم می توانید پیدا کنید با تشکر از اعتماد شما

 • فريده كيانى گفت:

  ممنون خانم إيمانى عزيز لطفا پايه
  واكينگ فود را معرفى مى كنيد واگر عكسى داريد ببينم كه چه هست ممنونم

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز اول به پشت اهرمت نگاه کن ببین نخ دور قطعات اهرم گیر نکرده . اگه ظاهرا مشکلی نداره باید پیش تعمیر کار نمایندگی کاچیران اونو ببری شاید نیاز به تعویض قطعه ای داره ممنون از اینکه به ما اعتماد دارین امید وارم همیشه سالم و موفق باشید

 • Fateme گفت:

  سلام، چرخ خياطي خونگي كاچيران مدل jasmine پايه دوختش با اهرم، بالا و پايين نميره، پايين مونده و گير كرده، هرچي اهرم رو تكون ميدم اون پايه تكون نميخوره و بالا نميره كه زيرش پارچه بزارم، چرا اينطوري شد؟

 • ندا ایمانی گفت:

  دوست عزیز مدرکی راپیدا کردم که نشون میداد مدل چرخ شما و همچنین مدل های 1129 و 1119 و 1138 و 1139 و 1149 و 4084 و 4084_s دارای پایه نوار اریب هستند عکس اون رو به ایمیل شما می فرستم

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز برای اطلاع دقیق از پایه ها می توانید به سایت کاچیران مراجعه کرده و از نمایندگی ها و یا مراکز مجاز تعمیر چرخ کاچیران که تلفن و ادرس انها در سایت موجود است بپرسید

 • شبنم گفت:

  سلام پایه اریب دوزی برای چرخ خیاطی کاچیران مدل ۱۱۳۹مورد استفاده هست یانه ممنون میشم جوابمو بدین

 • ندا ایمانی گفت:

  باسلام لطفا به ایمیلتان مراجعه کنید و عکس هایی از ان را برایم بفرستید با تشکر

 • sahar گفت:

  سلام، من چرخ صنعتی جک دارم که یه پایه عجیب غریب داره، میتونید راهنماییم کنید؟

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام دوست عزیز منظورتون رو از چرخ معمولی دستی مثل پروانه رو نفهمیدم اما اگر منظور چرخ های ساده دوز یعنی چرخ هایی که فقط دوخت بخیه می زنند باشد بعضی از این پایه ها کار برد دارد چنانکه در معرفی پایه ها برخی از پایه های چرخ سینگر دستی را هم گذاشتیم چیزی که در پایه ها مهم است 1 خود چرخ توانایی دوخت مدل رو داشته باشه 2 اندازه میله پایه متناسب با پایه باشه بعضی چرخ ها دارای میله پایه بلند هستند که باید پایه دسته کوتاه برای ان انتخاب کرد و بالعکس 3 قطر میله پایه چرخ با جای پایه برای محکم شدن روی میله متناسب باشه . شما میتونید نوع چرختون رو دقیق یاد داست کنید و از فروشنده های پایه چرخ راهنمایی بگیرید به سه مطلب بالا حتما توجه کنید اگر در تهران هستید خیابان خیام پایین تر از ایستگاه مترو بازار تا ایستگاه مترو خیام تعدادی مغازه هستند که برخی در پاساژ ها هستند اینها بعضی از پایه های چرخ خیاطی را دارند در ضمن بعضی از تعمیرگاه های چرخ خیاطی کاچیران هم ممکن است داشته باشند

 • نازنین گفت:

  سلام ببخشیداین پایه برای چرخهای معمولی دستی مثه پروانه هم کاربردداره؟اگه داره کدومهاش؟وکجامیشه تهیه کرد؟ممنون میشم پاسخ بدین

 • ندا ایمانی گفت:

  سلام ممنون از حسن نظرتون

 • مهری کاظم نیا گفت:

  سلام .

  عالی بود ممنون از زحماتتان.

   

   

   

   

   

   

   

ارسال پاسخ

logo-samandehi

درباره ی هنرکرده ودیعه آمهمه حقوق مادی و معنوی برای هنرکده ودیعه محفوظ است 1397©وزش های تخصصی خیاطی، طراحی، مد در آکادمی هنرکده ودیعه. با آکادمی ودیعه در سریعترین زمان یاد خواهید گرفت که چگونه به یک خیاط و طراح حرفه ای صنعت مد تبدیل شوید، همچنین در هر زمانی میتوانید سوالات مشکلات خود را در آکادمی مطرح کنید و راهنمایی های لازم را دریافت کنید.

همه حقوق مادی و معنوی برای هنرکده ودیعه محفوظ است 1398©