0

جداول راهنمای سایز استاندارد پوشاک زنانه

مدرس
nedaimani
تصویر شاخص
قوانین استفاده

هنگامی که برای خرید مراجعه می کنیم در اغلب اوقات نمی دانیم که اندازه هایی که برای لباس ها قرار داده اند از چه اصولی پیروی می کند و وقتی می خواهیم برای دیگری خودمان تعیین کنیم که چه سایزی را بخریم سر در گم می شویم . موسسه استاندارد انگلیسی به منظور سیستم طراحی و ا ندازه گیری تاسیس شده و هدفش اندازه گیری درست لباس خانم ها است و این سیستم بر اساس بدن انسان است و نه بر اساس اندازه گیری الگو ی لباس ها .

جدولی که در زیر  برای شما ارائه شده تلفیقی از دو جدول هست که سایت ودیعه بر اساس جدول های مؤسسه طراحی و اندازه BS3666:1982  و برای لباس های گشاد خانم ها و از *کتاب الگو وبرش به روش متری  تهیه دیده است .

این اندازه ها معمولا توسط تولیدی های ایرانی نیز بکار می رود هر چند که اساس اندازه گیری اینها اندام های باریک و بلند انگلیسی است .بنابر این اگر خواستید خودتان بر اساس این اندازه ها لباسی بدوزید  مطالبی را که در موضوع جداول راهنمای سایز استاندارد  زنانه برای خیاطان  آمده است را دقیق مطالعه کنید و به توضیحات زیر جدول برای قد های مختلف توجه نمایید .

برای بهتر متوجه شدن طریقه اندازه گیری اندازه های اندام نیز می توانید به آموزش اندازه گیری بالاتنه , آموزش اندازه گیری پایین تنه که در سایت آموزش داده شده مراجعه نمایید

* کتاب الگو برش به روش متری نویسنده وینفرد آلدریچ مترجم پری شهیر مفرح                                    جدول اندازه های زنانه 1

جدول اندازه های زنانه 1
جدول اندازه های زنانه 1

 

** بر اساس تجربه نویسنده تعیین شده و در جدول سایزی که منبع آن در بالا ذکر شده نیامده است

اندازه های قسمت های دیگر اندام که بر اساس حروف لاتین تعیین شده اند (بر حسب سانتی متر)

قد متوسط بانوان در این اندازه ها بین 160 تا 170 در نظر گرفته شده است

 جدول اندازه های زنانه 2

 

جدول اندازه های زنانه 2

***نصف پهنای لبه پا منظور شده است

 

سطح آموزش مقدماتی
تعداد دانشجو : 0
آخرین بروزرسانی: 28 جولای 2021تعداد بازدید: 2387
قیمت دوره

رایگان